Nešťastný cintorín obce Víťaz

Autor: Anna Uličná | 1.7.2013 o 18:41 | (upravené 1.7.2013 o 18:51) Karma článku: 7,36 | Prečítané:  1186x

Keď sme boli ešte deti a žil náš dedko, stále sa nás pýtal, že keď zomrie, či mu prídeme zapáliť sviečku na hrob. Neradi sme počúvali také slová, no dušovali sme sa mu, že áno a predbiehali sa, kto bude chodiť na ich hrob častejšie. My sme však vyrástli a dedko o pár rokov, od kedy sa nás pýtali na tú sviečku, zomreli. Vnúčatá sa rozbehli do života a keď sme prišli domov, venovali sme sa tým, ktorí tu s nami ešte zostali

 Anna Uličná

Prišla som zo štúdií domov po istej dobe a spomenula som si na môj detský sľub dedkovi s výčitkou vo vlastnom srdci, že málo chodievam k ich hrobu. Vybrala som sa teda s rodinou na cintorín, že pospomíname na krásne časy, keď tu dedo ešte boli. Keď sme dorazili k cieľu, prišlo mi až do plaču, nie z nesplnených sľubov dedovi, ale z neschopnosti umožniť ich, pretože tráva na cestičke pomedzi hroby nám siahala až po pás. Je neskutočné, že v takej relatívne veľkej dedine, ako je Víťaz je cintorín v takom dezolátnom stave. Žijú tu ľudia, ktorí každodenne chodievajú za svojimi zosnulými a každý deň musia zdolávať túto džungľu, čo je lepší prípad, pretože niektorí sa na takého pretĺkanie ani neodvážia. Týmto by som verejne chcela poprosiť nášho pána starostu, ktorému táto „botanická záhrada“ rastie rovno pod jeho nosom, keďže žije pár domov nad cintorínom, nech zapriahne do práce našu nevyužitú pracovnú silu z Doliny. Je neskutočné, že v katastri našej obce žije čoraz viac Rómov, ktorých platíme z našich daní, veselo si chodia po dedine, kradnú, čo príde pod ruku a my sa na to nečinne pozeráme. Nič v tejto dedine nie je spravené poriadne a keď to pôjde takto ďalej, nezostane v tejto obci nikto, kto by sa ňou a tým, že z nej pochádza mal chuť pochváliť. Na zastávke sú zverejnené fotky z oddychového centra, ktoré zničili vandali. Nad nimi je názov „Bez komentára“. Práve naopak, treba hovoriť o problémoch a veľa. Každý je len tichučko, len aby dobre bolo, ale takto sa nikdy nič nevyrieši. Doteraz som mala možnosť sa opýtať pána starostu na pár iných problémov, no dostala som len „múdre odpovede“ v podobe paragrafov. Rada by som miesto prázdnych slov a sľubov videla aj činy. Chcem byť konečne bez výhrad hrdá na to, že som „Viceženka“!
Dúfam, že moja prosba padne na úrodnú pôdu a že si toto prečítajú ľudia, ktorí majú na základné veci a fungovanie v našej obci dosah.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?